Aquatic Szkoła pływania

O nas

Szkoła pływania Aquatic rozpoczęła swą działalność z początkiem 2014 roku. Założycielem szkoły jest Marcin Peek, który już od 2010 roku zajmuje się nauczaniem oraz doskonaleniem pływania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak sam mówi: „To wszystko wyszło naturalnie samo z siebie, sam uwielbiam pływanie i tym samym przyciągam ludzi, którzy chcą robić to samo :)”

W naszej szkole dbamy aby na zajęciach panowała pozytywna atmosfera, ponieważ uważamy, że jest ona niezbędna do rozwoju zamiłowania do pływania. Nasi instruktorzy nie tylko posiadają wiele różnych kwalifikacji przydatnych w tym zawodzie, ale przede wszystkim to ludzie, którzy do nauczania podchodzą z pełnym oddaniem i pasją.

Nam bardzo zależy aby zrozumieć każdego ucznia i dotrzeć do niego, by pomóc mu w jak najszybszy i zarazem przyjemny sposób zdobyć lub poszerzyć umiejętności pływackie.

My nie wymuszamy – co nie znaczy, że nie wymagamy.

My nie krzyczymy – co nie znaczy, że nie potrafimy czegoś przekazać tak, by nas zrozumiano.

My jesteśmy na zajęciach radośni – co nie znaczy, że pozwalamy na wszystko.

My się zwyczajnie bardzo staramy aby nauka/doskonalenie pływania było przyjemne. Staramy się podchodzić do każdej minuty zajęć w sposób profesjonalny i z uśmiechem.

Łapiemy dobry kontakt z każdym, bez względu na płeć oraz wiek.

Odczuwamy wielką satysfakcję z faktu, że poprzez naukę pływania możemy się przyczyniać do tego, aby zwiększać bezpieczeństwo nad wodą wielu osób.

I co ważne: uważamy, że pływanie to świetny sport dla każdego. Każdy może nauczyć się pływania – bez względu na wiek czy kondycję.

Przy okazji też chętnie zarażamy naszą pasją do pływania oraz aktywnego trybu życia 🙂

A teraz trochę o każdym z nas:

Instruktorka Wiktoria

Na co dzień jestem studentką dwóch kierunków, pasjonatką gimnastyki sportowej i szeroko pojętej aktywności fizycznej. Od dzieciństwa wodę traktuję jako moją przyjaciółkę, a pływanie to czysta przyjemność (w sezonie zimowym uwieeeeelbiam morsować). Najbardziej inspirują mnie podróże – to dzięki nim mogę odpocząć i wzbogacić się w nowe doświadczenia. Z dziećmi pracuję od pięciu lat (jako animator, korepetytor, wychowawca na obozach oraz jako instruktor). Wciąż czerpię od nich mnóstwo energii jak i sama staram się tej pozytywnej jak najwięcej przekazywać. Doceniam w życiu najmniejsze dobra i trzymam się zasady, że można wiele zdziałać i dotrzeć naprawdę wysoko, ale nie obejdzie się bez systematycznej, uczciwej pracy oraz pozytywnego nastawienia 🙂 Zrobię co w mojej mocy, aby uczeń zaprzyjaźnił się z tym niebieskim żywiołem i korzystną aktywnością jaką jest pływanie.

Instruktorka Kinga

Uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii. Miłośniczka sportów wodnych oraz kochająca dreszczyk na wysokościach 🛩️
Prowadząca zdrowy i aktywny tryb życia 🥑 Codzienność – pasjonatka pływania 🏊🏾‍♀️ oraz jazdy na rowerze 🚵

Przez ładnych kilka lat, sama uczęszczałam na zajęcia z pływania, po czym zaczęłam przygotowania do zawodów, na których osiągnęłam swój wymarzony sukces 🏆
Pływanie jest dla każdego. Odpręża, uspakaja, pozwala na dobrą zabawę i regeneruje ciało do następnej aktywności jak i codziennej pracy.
„Trzeba mieć chęć by zacząć, a czas się zawsze znajdzie”.

Chciałabym serdecznie podzielić się moją pasją i zajawką jaką jest nauka pływania od najmłodszych lat 😉

Instruktor Marcin

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Z wykształcenia jestem ekonomistą i informatykiem, który po kilku latach wykonywania różnych bliższych i dalszych od wyuczonego zawodu prac zdecydował się na nauczanie innych pływania – i tu się czuję najlepiej. Staram się otworzyć na potrzeby i możliwości podopiecznego, aby jego rozwój przebiegał sprawnie i przyjemnie. Głęboko wierzę, że każdy kto będzie miał za moim pośrednictwem styczność z pływaniem pozostanie z wodą w bardzo dobrym kontakcie przez całe życie. Pielęgnuję zdrowy, aktywny tryb życia. Moją wielką pasją oraz najlepszą odskocznią od wszystkiego są dyscypliny wchodzące w skład cross triathlonu – pływanie w wodach otwartych, jazda górska oraz bieg. W szczególności jazda górska – uwielbiam zniknąć gdzieś w lesie i zostawiać resztki sił na stromych, wymagających podjazdach :).

Instruktor Robert

Jestem osobą nastawioną na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dużą część życia spędzam do góry nogami w formie akrobacji, a także ćwicząc z własną masą ciała. Uwielbiam odkrywać nowe formy ruchu, przesuwać własne granice i dzielić się swoją pasją z innymi ludźmi. Między innymi z tego powodu podjąłem decyzję o studiowaniu na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, której obecnie jestem absolwentem. Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się już od najmłodszych lat. W każdej wolnej chwili przychodziłem nad jezioro i już wtedy oswajałem się z wodą poprzez zabawę i luźne skoki do wody. W późniejszych latach, zdobyta wiedza i umiejętności sprawiły, iż pokonywanie większych dystansów nie stanowiło już dla mnie problemu, a radość z pływania wzrosła. Dzięki stylom, które opanowałem, i które w dalszym ciągu doskonalę uzyskanie późniejszych tytułów ratownika wodnego, instruktora pływania, a poniekąd licencjata AWFiS było dużo łatwiejsze. Uważam, że pływanie to jedna z najlepszych form aktywnego wypoczynku, która niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Jako instruktor pływania i propagator aktywnego trybu życia, chciałbym podzielić się tą wiedzą i doświadczeniem, aby radość z pływania była jak największa.

Instruktor Czarek

Jestem absolwentem Akadami Wychowania Fizycznego, kontynuuję naukę na magisterce. Aktualnie jestem jeszcze trenerem w klubie piłkarskim, trenuję 11-12-latków. Od zawsze miałem styczność z wodą. Zaczynając od nauki pływania, później czynnie się udzielając jako młodszy ratownik, a od czterech już lat pracując jako ratownik czy to na kościerskim basenie, czy w sezonie na kąpielisku. Uważam się za osobę empatyczną, towarzyską oraz spokojną. To wszystko przekłada się na to, że mam dobre podejście do uczniów. Uczelnia zapewniła mi wiedzę w zakresie pedagogiki, klub piłkarski zapewnił mi już praktykę pracy z dziećmi, a do tego mam nadzieję, że moja osobowość sprawi, że osoby ze mną trenujące będą czuć się komfortowo.

Kontakt

Szkoła pływania AQUATIC

ul. Długa 18/1
83-407 Łubiana

697 686 363
Wszelkie prawa zastrzeżone 2014 © AQUATIC
Projekt i realizacja: iluste.pl