Aquatic Szkoła pływania

Galeria

Wiosenne zawody pływackie 2019
Pod właśnie taką nazwą 31 marca 2019 roku odbyły się nasze kolejne zawody pływackie. Także tym razem nasi uczniowie mogli zmierzyć się z uczniami szkoły pływania Aqua-Sport. Zgłoszonych zostało blisko 200 uczestników – co nas bardzo ucieszyło – chyba wreszcie termin okazał się bardziej odpowiedni. W tym roku po raz pierwszy utworzyliśmy nową konkurencję, a mianowicie sztafetę rodzeństwa, która dostarczyła mnóstwa emocji.
Sztafet zgłosiło się tak wiele, że trzeba było podzielić je na kategorie wiekowe 🙂
Dla najlepszych wręczyliśmy 23 piękne statuetki oraz dyplomy. A dla wszystkich uczestników blisko 200 wyjątkowych medali oraz kilka kilogramów smacznych krówek 😉
Cieszymy się, że coraz więcej osób decyduje się na udział w tego typu zawodach. A najbardziej cieszy widok zaangażowanych całych rodzin 🙂
Wszystko to dzięki Wam kochani uczestnicy. Nie mogę tu nie wspomnieć o ekipie, która przygotowywała te zawody – a było nas 15 zaangażowanych na maksa ludzi – dzięki WIELKIE 🙂
Wyniki:
Wyniki DZIEWCZĘTA zawody pływackie 31.03.2019
Wyniki CHŁOPCY Zawody pływackie 31.03.2019
Wyniki SZTAFETA RODZINNA Zawody pływackie 31.03.2019
Wyniki SZTAFETA RODZEŃSTWA Zawody pływackie 31.03.2019
Poniżej link do wszystkich wykonanych zdjęć (ważny do 08 maja 2019 !!! – po tym dniu na stronie będą dostępne tylko wybrane zdjęcia).
Zdjęcia
Wkrótce pojawi się też film z zawodów.
Do następnych zawodów 🙂
—————————-
Zawody pływackie kościerskich szkół pływania 2018
24 czerwca 2018 roku wspólnie ze szkołą pływania Aqua-Sport zorganizowaliśmy dla naszych uczniów już drugie zawody pływackie.
Frekwencja w ilości ok 120 osób zapewniła nam wszystkim świetną dawkę emocji, zabawy oraz rywalizacji w wielu konkurencjach.
Patrząc na Wasze osiągnięte czasy cieszymy się z Waszych postępów. Ale najpiękniejsze widoki to gdy widzimy czerpaną radość ze startów, determinację przy każdym wyścigu oraz wspólną rodzinną zabawę 🙂
Z serducha dzięki całemu zespołowi biorącemu udział w organizacji zawodów.
Wyniki:
Wyniki DZIEWCZĘTA Zawody pływackie 24.06.2018
Wyniki CHŁOPCY Zawody pływackie 24.06.2018
Wyniki SZTAFETA RODZINNA Zawody pływackie 24.06.2018
Poniżej link do 314 zdjęć:
Zdjęcia
Do następnego 🙂
—————————-
Zawody pływackie – Bytów 1 maja 2018 roku
W majówkowy weekend zgadaliśmy się z Maksem (jeden z naszych najzdolniejszych i pracowitych uczniów), że pojedziemy na zawody pływackie do sąsiedniego Bytowa. Cele: aktywny wypoczynek w wolny dzień, dobra zabawa, nowe doświadczenia, inna pływalnia, dobry trening i sprawdzenie swojej formy  Jak poszło? Mimo naszych (zaledwie dwóch) treningów tygodniowo stanęliśmy oboje na podium i to na drugim stopniu Maks w konkurencji 50 m stylem dowolnym a ja na 1000 m stylem dowolnym. Oboje ustanowiliśmy swoje rekordy życiowe, przeżyliśmy fajną przygodę i naładowani energią do dalszej pracy nad własnymi umiejętnościami wróciliśmy do domu  Polecamy wszystkim 
—————————
„Przygoda z nurkowaniem”
W dniach 16 i 20 kwietnia 2018 roku uczestnicy zajęć grupowych mieli okazję zaczerpnąć wiedzy o nurkowaniu oraz posmakować czym jest samo nurkowanie gdy można oddychać pod wodą 🙂 To bez wątpienia jedno z ciekawszych zajęć do uprawiania w środowisku wodnym.
Zaprosiliśmy jednego z bardziej doświadczonych i przy tym sympatycznych płetwonurków z naszego regionu. Pan Krzysztof Dominiak – instruktor nurkowania ze stopniem M2 w najstarszej organizacji na świecie, czyli  CMAS. Nurkuje od 1978 roku, a stopień instruktorski posiada od 1991 co gwarantuje jego bardzo duże doświadczenie w nauczaniu wszystkich grup wiekowych.
Pana Krzysztofa wspierał Pan Wojtek – Tata dwójki naszych uczniów – też pasjonat nurkowania – więc dzieci były w dobrych rękach 🙂
Uczestnicy przygody nie tylko usłyszeli czym jest nurkowanie, jak bezpiecznie nurkować, jak się komunikować pod wodą, ale też mieli sami okazję założyć kamizelkę wraz z butlą i ponurkować 🙂
Panowie prowadzący byli mocno zdziwieni jak dobrze wszyscy sobie radzili pod wodą. To z pewnością zasługa regularnych ćwiczeń pływackich oraz coraz większego oswojenia ze środowiskiem wodnym.
Uśmiechnięte buzie po nurkowaniu, słowa radości i wdzięczności, które padały z ust samych uczestników ale i od zadowolonych rodziców – to sygnały, które świadczą o tym, że to był bardzo dobry pomysł – z czego się ogromnie cieszymy :):):)
Kiedy będzie znowu nurkowanie? – pytają z radością dzieci 🙂
Będzie… będzie 😉

—————————
„Spotkanie z Ratownikiem Medycznym”
Dnia 2 czerwca 2017 dzieci z zajęć grupowych miały okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez Ratownika Medycznego. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi algorytmami pierwszej pomocy. Omówione zostały najczęstsze przypadki jakie mogą się nam zdarzyć każdego dnia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji oraz ćwiczeniach na fantomie.
Ku zdziwieniu Pana Piotra (prowadzącego) dzieci posiadały już znaczną wiedzę na omawiane tematy. Często padały pytania dotyczące wykonywanej pracy przez Ratowników Medycznych, a także samego działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dzieci dowiedziały się m.in. jakie są różnice pomiędzy Karetką typu „P”, a karetką typu „S”. Największe zainteresowanie budziło u dzieci wzajemne osłuchiwanie się stetoskopem. U każdego na twarzy był widoczny uśmiech, gdy usłyszał w słuchawce jak bije serce jego rówieśnika. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły poza uśmiechami również solidną dawkę wiedzy ?

—————————

Zawody pływackie kościerskich szkół pływania 2017

W niedzielę 28 maja 2017 roku wspólnie z szkołą pływania Aqua-Sport zorganizowaliśmy dla naszych uczniów oraz ich rodziców zawody pływackie, a bardziej myślę festyn pływacki. Mimo trudności z parkingiem dotarli prawie wszyscy – co mnie bardzo ucieszyło. W zawodach wzięło udział ok 150 osób 🙂 Każdy uczestnik mógł wystartować w dwóch lub nawet trzech konkurencjach. Były konkurencje z deską/makaronikiem dla początkujących oraz np. styl zmienny dla tych najbardziej zaawansowanych. A Ci którzy mimo nie małego poślizgu (za co przepraszamy;) pozostali, pobawili się jeszcze biegając po ruchomych materacach. W przerwie odbył się też pokaz pływania w płetwach w wykonaniu naszych kościerskich zawodników. Kilka chwil udało się nam uwiecznić na zdjęciach oraz filmach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie – to dzięki Wam tak świetnie mogliśmy się wszyscy bawić.

Chciałbym podziękować też wszystkim tym którzy pomagali w organizacji oraz obsłudze tych zawodów.

Wzruszenie mnie brało już podczas przygotowań do zawodów gdy przygotowywałem „zawodników” do startów. Miło bardzo jest widzieć jakie każdy poczynił postępy – i teraz z dumą przed wszystkimi może je zaprezentować.

Cieszę się niezmiernie, że tyle osób zdecydowało się wystartować w zawodach. Kto mnie zna, wie, że nie jestem zwolennikiem wyczynowego uprawiania sportu – natomiast bez aktywności nie wyobrażam sobie życia. Każde zawody tego typu uważam za wspaniałą lekcje dla wszystkich (dzieci i dorosłych). Zwycięstwa uczą, porażki jeszcze bardziej – każdy start do kolejne doświadczenie. Tutaj jak w życiu – nie zawsze będziemy wygrywać a ze wszystkim trzeba nauczyć się sobie radzić.

I chciałbym wszystkich przestrzec przed porażkami 😉 Bo pamiętajcie: „porażka to jeden z kroków do zwycięstwa”. O ile będziemy wytrwale zmierzać do celu mimo wszelkich przeszkód.

Bardzo dziękuje za miłe słowa po zawodach 🙂

I też chciałbym się podzielić niektórymi:

– jedna z najmłodszych uczestniczek: „plose Pana, a ten medal to jest moja najwazniejsa zec”, „to jest mój pielwsy medal w zyciu”

– rodzic jednej z uczestniczek zawodów: „Panie Marcinie moja córka przez dwie noce spała z medalem na szyi i nie może się doczekać kolejnych zawodów – no i musiała oczywiście zabrać medal do przedszkola”,

– sms: „Dziękujemy za wczorajsze pozytywne emocje”,

– sms: „Dziękujemy za wczorajszy dzień! Było super!!!! 🙂

Dziękujemy bardzo za te wszystkie słowa i zadowolone minki, to dla nas wielki motywator do działania 🙂

Dziękujemy i zapraszamy ponownie 🙂

Wyniki z zawodów:

Dziewczyny:

25m grzbiet z makaronem-deską

25m piersi z makaronem-deską

25m styl grzbietowy

25m styl dowolny

25m styl klasyczny

25m styl motylkowy

100m styl zmienny

Chłopaki:

25m grzbiet z makaronem-deską

25m piersi z makaronem-deską

25m styl grzbietowy

25m styl dowolny

25m styl klasyczny

25m styl motylkowy

100m styl zmienny

Zdjęcia oraz filmy:

—————————

Pokaz ratownictwa wodnego

13 stycznia 2017 roku zaprosiliśmy na nasze zajęcia grupowe przedstawicieli „Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR w Kościerzynie”. Kierownik drużyny Michał Zarach dzięki swej uprzejmości zaakceptował nasze zaproszenie i chętnie przybył wraz z członkami swojej drużyny. Celem tych odwiedzin było zapoznanie naszych uczniów z niektórymi bardzo ważnymi elementami ratownictwa wodnego. Nasze blisko dwugodzinne spotkanie z ratownikami WOPR składało się z pokazu oraz ćwiczeń. Każdy z naszych uczniów miał możliwość spróbowania m.in. skoków ratowniczych, użycia sprzętu ratowniczego czy holowania osoby różnymi sposobami. Rozmawialiśmy też jak bezpiecznie przebywać nad i w wodzie.

Szczerze wierzymy, że ta nabyta wiedza przyczyni się do bezpieczniejszego korzystania z środowiska wodnego oraz gdy zajdzie taka potrzeba do umiejętnej pomocy osobom którzy tej pomocy mogą potrzebować.

Bardzo dziękujemy kierownikowi Michałowi Zarach oraz przybyłym członkom Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR w Kościerzynie i już zapraszamy do kolejnych odwiedzin, bo wiedzę tą musimy pielęgnować 😉

—————————

Start nowego programu – egzamin – styl grzbietowy

10 stycznia 2017 roku wystartował nasz nowy program nauczania pod tytułem: „Zdobądź styl zmienny z Szkołą pływania AQUATIC”. Uczestnicy zajęć grupowych, czyli blisko 30 osób wzięło udział w egzaminie z pierwszego stylu jakim był styl grzbietowy. Wszyscy byli świetnie przygotowani więc nie było żadnych problemów z zaliczeniem pozytywnym tego egzaminu. Co więcej, oceny za technikę były na bardzo wysokim poziomie. Każdy  uczestnik egzaminu otrzymał pierwszy z naszych 4 puzzli prezentujących styl zmienny. Dla 3 osób które popłynęły najlepiej czekały dodatkowe nagrody. Przy tej okazji Maks popłynął też na zaliczenie styl zmienny. Popłynął świetnie i tym samym został pierwszym zdobywcą wszystkich naszych puzzli – były one pięknie „zapakowane” w rameczkę na ścianę 🙂

Poniższy filmik prezentuje co nieco 😉

—————————

Świąteczne zabawy na wodnym torze przeszkód

20 grudnia 2016 roku na naszych ostatnich przedświątecznych zajęciach, uczestnicy zajęć grupowych bawili się na wodnym torze przeszkód. Myślę, że następnego dnia wszystkich bolały mięśnie. Dzieci od „gimnastyki” na torze a nas (obserwujących) od śmiechu 🙂 Bo zabawnych upadków nie brakowało.

Sami zobaczcie:

—————————

Mikołajki 2016

6 grudnia 2016 roku przypadł w dzień w którym mieliśmy zajęcia grupowe. Z tej okazji prowadzący wpadł na pomysł aby to dzieci „poprowadziły” zajęcia J Każda grupa przed zajęciami się naradzała i ustalała program zajęć – nie będę ukrywać że ciężko było im się „dogadać” ale z moją nie wielką pomocą się udało. Oczywiście najchętniej wybierane były zabawy, ale był też wyścig sztafetowy czy w płetwach.

Ja oczywiście też chętnie uczestniczyłem we wszystkich zajęciach, przy okazji uwieczniając niektóre momenty J

I tak oto powstał krótki filmik z tych poczynań 😉

Przyjemnego oglądania.

—————————

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

28 czerwca 2016 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego uczestników zajęć grupowych. Niestety z powodu już rozpoczętych wakacji frekwencja nie była stu procentowa. Zaczęliśmy od podsumowania tego co się działo w ciągu całego roku. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty. Potem przyszedł czas na wyróżnienie tych, którzy wykazali największe:  zaangażowanie, sumienność oraz dyscyplinę. Do nich powędrowały nagrody specjalne. Przy tej okazji wręczone zostały również karty pływackie oraz karty już pływam. W związku z tym, że rozpoczynały się wakacje rozmawialiśmy o bezpieczeństwie nad wodą. Każdy z uczestników otrzymał również „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą”.

Po „oficjalnej” części przyszedł czas na wspólną zabawę 🙂 Świetnie się bawiliśmy: grając w „kosza” wodnego, pokonując tor przeszkód, nurkując i …. było jeszcze kilka zabaw w planach ale już był czas aby się rozstać i życzyć sobie udanych wakacji 😉

—————————

Miejskie i powiatowe szkolne zawody pływackie luty 2016

5 lutego 2016 roku na naszej kościerskiej pływalni odbyły się miejskie i zarazem powiatowe zawody pływackie. W zawodach tych wystąpili reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z całego powiatu. Wśród nich ku naszej ogromnej radości znaleźli się też uczniowie szkoły pływania Aquatic. Dla większości z nich był to debiut więc przejęcia nie brakowało ale mimo to wszyscy starali się aby popłynąć jak najlepiej. Najlepszym dowodem były uśmiechy na twarzach uczestników po zawodach. Nie wszyscy znaleźli się na podium i otrzymali medale ale mimo to należą się wszystkim ogromne brawa oraz życzenia by nie zabrakło wytrwałości w dążeniu do kolejnych nie tylko pływackich sukcesów 🙂

wyniki-zawodow-plywackich

 

Kontakt

Szkoła pływania AQUATIC

ul. Długa 18/1
83-407 Łubiana

697 686 363
Wszelkie prawa zastrzeżone 2014 © AQUATIC
Projekt i realizacja: iluste.pl